-----------------------------------------------------------------------------------------------

Aşk Nedir ?

Aşk nedir ve yaşayacak kadar güzel mi ? Aşkın bizde ki tanımı.

Aşk Nedir ?

Aşk kimine göre delilik, kimine göre imkansızlık, kimine göre mutluluktur. Aşk duygularımızı öyle yönetir ki bazen yaşadıklarımızı sorgulayamaz bazen ise yaşadıklarımızı sorgulayıp ben nasıl bu hale geldim diyebiliriz. Aşk yazmakla, anlatmakla bitmez. Aşk bir ağaç gibi dal verir yaprak verir ve sonsuzluğa kadar uzanır. Her dalında her yaprağında ayrı bir anlam taşır. Kar tanesi gibidir hiç biri birbirine benzemez, akıcı bir hikaye, bir roman gibidir. Her yaprağında ayrı bir serüven, ayrı bir anlam. Aşkın resmi bile vardır. Evet aşkın resmi herkes de farklıdır. Kiminin sevgilisi, kiminin nefreti, kiminin özlemi o kadar sayabileceğimiz konu var ki hepsinin üzerinde sayısızca kelimeler yazılabilir.

Peki aşık olduğumuzu nasıl anlarız ?

Gerçekten aşık olduğumuzu anlamak hiç de zor değildir. Çünkü aşk öyle etkili ki düşüncelerimizi ele geçirir düşünecek belki de o kadar çok işimiz varken sadece bir kişiyi düşündürür. Peki bu düşünceler kısa sürer mi? Asla kısa sürmez çünkü aşk kolayca unutacağımız durum değildir.

Aşk ne zaman güzeldir?

Aşk karşılıklı olunca güzeldir. Aşk sevdiğimiz kişinin bizi sevdiğini bilince güzeldir. İşte o zaman uçsuz bucaksız ağaç da dallanmaya, yaprak vermeye başlarız. İşte o zaman o kitap sonsuz sayfalara kelimelere ulaşır.  

Peki aşk tek taraflı ise ne olur ?

Aşk tek taraflı ise duygularımız içimizde hapsolur. Üzülmemek için elimizden geleni yapsak bile aşkın tek taraflı olması bizi üzmeye yeter. İçimizde belki hep bir umut ile yaşayıp belki de hep umutsuzluk ile yaşarız.

Aşk nedir ? Diye sorduklarında aşk anlatmaya kelimelerin yetmeyeceği, yazmak için ise sayfaların bitmeyeceği kadar büyük bir duygudur demek aşk için söylenebilecek en doğru söz olabilir. Eğer aşkı yaşıyorsanız aşkınıza sahip çıkın ve onu gerçekten sevin. Aşka ulaşmak istiyorsanız herkes ile denemeyin çünkü aşk sizi bulur. Aşk güzeldir ve aşk gerçekten yaşamaya değer.