Bazen İle İlgili Sözler

Pek Güzel Sözler ;Bazen İle İlgili Sözler Kısa, Bazen İle İlgili Sözler Aşk, Hayat Bazen İle İlgili Sözler, Bazen Susmak İle İlgili Sözler, Bazen İle İlgili Sözler Tumblr, Bazen İle İlgili Güzel Sözler

> Bazen halimize Melekler imrenir. Bazen de halimizden Şeytan bile iğrenir. Mevlana

> Hayat bazen çok keşke.

> Bazen sesini duyurabilmen için susman gerekir.

> Bazen sadece susar ve bakarsın en büyük cevap o zaten.

> Bazen insanlar da ikiye ayrılır. Yanınızdakiler aklınızdakiler. M. Longston

> Bazen diyorum ki Ne olacak söyle gitsin. Sonra diyorum ki Söyleyince ne olacak? Sus bitsin! Cemal Süreya

> Bazen olmaz. Hayat istediğini sunmaz sunsa da uymaz. Ya zaman yanlıştır ya mekan. Belki de insan.

> Bazen insanlar başkalarını uzak tutmak için değil kim yıkacak kadar değer veriyor görmek için duvar koyarlar.

> Bazen hayat ağırlaşıyor. Bir kelebeğe kanatlarının ve süslerinin ağır gelmesi kadar hatta. Tarık Tufan

> Bazen hayat sadece elindekileri değil, içindekileri bile alır senden.

> Bazen varı anlarsın yok ile! Cahit Zarifoğlu

> Bazen insan öyle özlenir ki. Özlenen bilse yokluğundan utanır. Aziz Nesin

> Bazen ihtiyacın olan sözleri hiç tanımadığın biri söyler. Serkan Türk

> Susmak bazen asalet bazen nezakettir. Hele de incitmekten korkuyorsan sevdiklerini susmak o zaman ebedi zerafettir.

> Hayat bazen insanları birbirleri için ne kadar çok şey ifade ettiklerini anlasınlar diye ayırır. Paula Coelho

> Bazen hepsini içinde tutmak daha güvenli gözükür tek yargılayabilecek kişinin sen olduğun yerde. Sarah Dessen

> Gitmek gerekir bazen. Fazla yormadan, daha çok bıktırmadan. Eğer vaktiyse ardına bile dönüp bakmadan. Can Yücel

> Aşk bazen vuslattadır, bazen ayrılıkta. Dünya derler buna bazen ölüm, bazen düğün. Vuslat olunca düğün, ayrılık olunca ölüm.

> Söylenecek sözün çokluğu bazen insanı dilsiz bırakır tıkanır kalırsınız. Haklılığın suskunluğu diğer suskunluklara benzemez.

> Bazen benim de üzerimde bir uyarı yazısı olsun istiyorum kırmadan seviniz. Küçük İskender

> Bazen bir kelebeğin ömrü kadardır hayat ne kırmaya gelir ne de kırılmaya.

> Hayat bazen yanlış insanlar çıkarır karşına. Dışarıdan göründüğü gibi olmayan ve senin verdiğin değere layık olmayan insanlar. Üzülmen için değil, tecrübe kazanman için.

> Bazen sadece bakarsın öylece. Elinden bir şey gelmeden. Hiçbir şey yapamadan. Hiçbir şey söyleyemeden. Bakışlar anlatır her şeyi aslında. Her şey orada gizlidir.

> Bazen kopmak gerekir dost bildiklerinden. Anlamak gerekir yalnızlığı, tanımak. Bir ömür seninle olacak yalnızlığı sevmek gerekir, kabullenmek gerekir. Senden gitmeyecek tek şeydir çünkü yalnızlık.

> Bazen susarsın. Yenilmiş sanırlar seni eksik ve yaramaz. Unutma susan bilir ki konuştuğu zaman kimse kaldıramaz. Dostoyevski

> Bazen hayat sadece elindekileri değil, içindekileri bile alır senden. Ve ait olmadığını hissettiğin mekanları, insanları çekmek zorunda bırakır seni. Çekip gitmek, bırakıp gitmek istersin. Ama öyle düğümlenmiş ve kalındır ki bağların, mecburiyet der, hayat şartları der çekersin. Ve vazgeçtiklerin arasına önce kendini eklersin. Uğur Gökbulut

> Hayat bazen çok zor ve insanlar çok acımasız. En güvendiğin insan vuruyor sırtından mesela. O yapmaz! Dediğin. Hani gözünle görsen gözüne değil de ona inandığın insanlar. Dost bildiğin, kardeşim dediğin insanlar. Kısa zamanda hayatında uzun yol kateden insanlar.

> Söylenecek söz biter bazen, sadece uzaklara bakarsın. Allah var dersin şükreder ve susarsın. Ammar Çankaya

> Gülmek gerekir bazen, komik olmasa da hiç bir şey boşa kahkahalar savurmak gerekir. Bazen başını kaldırıp gökyüzüne bakmak gerekir.

> Hayat bazen beklemektir. Bazen bir geç kalmışlık. Bazen unutulmuşluk. Ve bazen yapayalnızlık. Bazen eski bir dost. Eski bir sevgili. Unutulan bir tebessüm. Yarım kalmışlık. Yaşanmamışlıktır.

> Bazen sessizce vazgeçmek gerekir, kimse anlamadan. Kendine dahi söylemeden, öylece bırakıp gitmek. İçinle vedalaşmak. Bazen sevmemek gerekir, sevmekten kaçmak gerekir, daha fazla yara almayasın diye.

> Aşk bazen asla sahip olamayacağın birini sevmektir. Bazen gitmekle kalmak arasında verdiğin en büyük savaştır aşk. Aşk bazen hayaller kurmaktır. Beraber. Bazen gerçekleşmeyeceğini bilmektir.

> Bazen bitmek bilmeyen dertler yağmur olur üstüne yağar. Ama unutma ki rengarenk gökkuşağı yağmurdan sonra çıkar.

> Aşk bazen gerçekleşmeyeceğini bile bile hayaller kurmaktır. Bazen her şeydir aşk. Bazense hiçbir şey. Aşk bazen susup, çekip gidebilmektir.


> Bazen hayat yorar insanı. Şarkılar yorar. Beklemek yorar. Özlemek yorar. Affetmek yorar. Hoş görmek yorar. Boş vermek bile yorar. Ve insan susar. Her şeye, herkese rağmen elinden gelen tek şeyi yapar. Bağıra bağıra susar! Can Yücel

> Bazen dönüp gitmek vazgeçmek gerekiyor. Bazen 3-5 gün ağlamayı göze alıp, daha uzun süre ağlamaktan kurtulmak gerekiyor. Sevilmediğini kabul etmelisin bazen. İstenmediğini anlamalısın.

> Bazen Yolun götürdüğü yere bırakmalı insan kendini. Her şeyi planlayamazsın, çünkü son söz hayatındır her zaman. Lâ Edrî

> Bazen insanlar gerçeği duymak istemezler. Çünkü sanrıları yıkılsın istemezler. Friedrich Wilhelm Nietzsche

> Aşk vazgeçmektir ey sevgili! Mecnun gibi aklından, Kerem gibi bedeninden vazgeçmek. Yardan gayrısından, cümle cihandan vazgeçmek. Yemeden, içmeden, uykudan uyanıklıkdan ve vazgeçmekten bile vazgeçmektir gün gelince. Senin için senden vazgeçmişim. Bilesin!

> Aşk bazen onun için ağlamaktır. Bazen susmaktır. Aşk Bazen sessizce göz göze bakışmak. Bazen bakışlarını kaçırmak. Aşk bazen onu gördüğünde mutlu olmak. Bazen görmeden de mutlu olabilmeyi başarmak. Bazen özlemektir aşk.

> Bazen insan ben iyiyim dediğinde gözlerinin içine bakıp iyi değilsin biliyorum diyecek birine çok ihtiyaç duyar. Can Dündar

> Bazen ağırdır sevmek sevdiğine layık olabilmek. Ve bazen hayattır sevmek birini çok uzaktayken bile yüreğinde taşıyabilmek.

> Ama yinede, bazen düşündüğümde. Bir gün gelirde, yaşarım bende yine. Tüm aşklarım, yalan mıydı ey tanrım? Çok yalnızım. Eriyorum yavaş yavaş.

> Aşk, bazen gitmekle kalmak arasında verdiğin en büyük savaştır. Sevmeyenin aklı, gerçekten sevenin kalbi kazanır bu savaşı. Nazım Hikmet

> Bazen akışına bırakmak gerekir yaprakları, suyu, mevsimleri, olayları, insanları. Ve bekleyip görmek gerekir sonuçları.

> Nasıl kızıyorum kendime bazen, bazenler çoğalıyor bazen.

Konuya benzer diğer yazılar...