Çay İle İlgili Sözler

0
156

Çay İle İlgili Sözler

Sevgili pekguzelsozler takipcileri şimdi sizlere çay ile ilğili sözleri paylaşacağız.

Pekguzelsozler

  • Çayla ilgili şiirler
  • Çay ile ilgili sözler tumblr
  • Çay ile ilgili şiirler Nazım Hikmet
  • Çay muhabbeti sözleri
  • Çayla ilgili Anlamlı Sözler
  • Manzaralı çay resmi
  • Çay ve dostluk Sözleri
  • Güzel çay sözleri

Çay da hissediyordur gönlündeki merhameti. Belki bu yüzden demini en güzel senin sularında veriyordur.

Uçsuz bucaksız tarlalarında, göğe baka baka büyür çay. Gök gören her şey gönlü bol olur. bu yüzdendir misafirlere ikram edilmesi. Çay içen misafire, ziyaret hoş olur.

Neyseki çayın demi var hayatın gamına inat ne demek

Ben senin için gönlüme çay tarlaları ektim. Her gülüşünle en güzel yapraklarını senin için seçtim. Yağmurlar topladım, daha yere değip kirlenmeden. En güzel çaylarımı senin için demledim.

Yaprağı yeşilken toplanır çay. Toplayanın makasında biriken dertleri alır. gözünün yaşı güneşe vurur, kararır. Suyu görünce kaynamış, köpürmüş, dolmuş… Tüm derdini anlayan suya demini bırakır.

Şimdi bir çay olsa ne iyi olurdu

Bir nazlı sevgili gibi salınır sıcak sularda. Suyun sıcaklığını beğenmezse salmaz kendini. Suyunun kirecini görürse acılaşır, suyu da acıtır. Bu yüzden her insan için biraz sevgilidir çay. İstediği değeri vermezsen soğur, uzaklaşır.

Aşk gibidir çay demlemek. İlmek ilmek örer, tek tek ekersin. Güneş de yaksa, ay da çıksa, fırtına da kopsa solmaz çay. Vuran her rüzgarda kırılmasını beklersin. Ama o her fırtınada daha da güçlenir. O güzel bilirsin ki en güzel çay, büyük fırtınalarda yeşerir.

Kahvenin 40 yıl hatırı oladursun, çayın hatırını ödemeye bir ömür yetmez.

Dünyadaki tüm nimetleri alır, kendinde toplar çay. Güneşten beklemeyi görür. Sıcaklığını feda eder güneş her yaprağında. Yağmurdan merhameti görür, neşeyi bulur her damlasında. Ateşin güzelliğine aşık olur, bırakıverir demini bardaklarına. Bu yüzden en güzel nimettir çay.

Sevgilinin nazına benzer çayın demi. Su aşkla kaynamadıysa güzel olmaz. pekguzelsozler.net Bardak ince belli değilse, gönle dokunmaz. Demleyenin eli güzel değilse, lezzetini vermez. Çay, nazını çekmeyene lezzetini göstermez.