Cesaret Sözleri

Cesaret Sözleri Kısa, Cesaretle İlgili Özdeyişler, Cesaret Sözleri Facebook, Cesaret İle İlgili Yazılar, Cesaret İle İlgili Anlamlı Sözler, Cesaret İle İlgili Söylenmiş Güzel Sözler
 

 

 

 


Yarınlar ancak cesur olanlara güzeldir. Zorluklar ancak cesurca bir duruş karşısında yok olur.


Mal kaybeden bir şey kaybetmiştir, Onurunu kaybeden çok şey kaybetmiştir. Cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmiştir.Esaretin başladığı yer, cesaretin bittiği yerdir.


Cesaret korkuya karşı direnmek ve korkuya hakim olmaktır. Cesaret korkunu yokluğu değildir.Cesaret egonun denetiminden çıkmakla başlar.


Ey sevgili, cesaretim yok karşına çıkmaya. Ya olmazlar ile yol verirsen yarınlarıma.Kim çevresine korku salıyorsa, biliniz ki o da korkuyordur.


Mal cimrilerde, silah korkaklarda, karar da zayıflarda olursa işler bozulur. ( Hz. Ebubekir )Haklı isen korkma, hak seni korur. ( Hz. Ali )


Kişideki en kötü haslet, kalbini yerinden koparacak gibi olan korkaklık ve onu yok edecekmiş gibi olan cimriliktir.


 


Güzel günler ve sevdalar cesur olanların yüreklerin kalbinde büyür. Cesaret ile ilgili güzel sözler sayfamızda. Hayatın akışında dik durabilmek ve gelişmeleri usulüne uygun bir şeklide karşılayabilmek için bazı hasletlere ihtiyacımız var.


Yarınlar ancak cesur olanlara güzeldir. Zorluklar ancak cesurca bir duruş karşısında yok olur.


Ey sevgili, cesaretim yok karşına çıkmaya. Ya olmazlar ile yol verirsen yarınlarıma.Sevdaya cesareti olan çıkar yola. Aşk cesur kimselerin kapısında anlam kazanır.


Cesur ol ve başar. Kaybetmek yoktur,sonuçları vardır.Gerçek cesaret, yanlış ve ayıptan korkmaktır. ( Cenap Şehabettin )


Kim çevresine korku salıyorsa, biliniz ki o da korkuyordur.Mal cimrilerde, silah korkaklarda, karar da zayıflarda olursa işler bozulur. ( Hz. Ebubekir )


Haklı isen korkma, hak seni korur. ( Hz. Ali )Kişideki en kötü haslet, kalbini yerinden koparacak gibi olan korkaklık ve onu yok edecekmiş gibi olan cimriliktir.

Namuslu insanların, namussuzlar kadar cesur olmadıkları bir ülkenin geleceğinden kuşku duyulur. ( Roosevelt )Mal kaybeden bir şey kaybetmiştir, Onurunu kaybeden çok şey kaybetmiştir. Cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmiştir.


Esaretin başladığı yer, cesaretin bittiği yerdir.Cesaret korkuya karşı direnmek ve korkuya hakim olmaktır. Cesaret korkunu yokluğu değildir.


Cesaret egonun denetiminden çıkmakla başlar.

Cesaret kişinin kendi potansiyeline inanmasıdır.Korkaklar hiçbir zaman zafer anıtları dikmemiştir. ( W. Watson )


Hiçbir şey korku kadar korkunç değildir. ( Bacon )Bilgi insanı kuşkudan, iyilik acı çekmekten, kararlı olmakta korkudan kurtarır.


Bir kişinin kendisini ele vereceği endişesiyle hakikatten korkmaya başlamasından daha büyük bedbahtlık olamaz.Namuslu insanların, namussuzlar kadar cesur olmadıkları bir ülkenin geleceğinden kuşku duyulur. ( Roosevelt )


Sevdaya cesareti olan çıkar yola. Aşk cesur kimselerin kapısında anlam kazanır.Cesur ol ve başar. Kaybetmek yoktur,sonuçları vardır.


Gerçek cesaret, yanlış ve ayıptan korkmaktır. ( Cenap Şehabettin )

Konuya benzer diğer yazılar...