Kuraklık ile İlgili Sözler

Kuraklık ile ilgili en güzel sözler pekguzelsozler ile sevgili ziyaretçiler icin seçilmiş ve paylaşım yapılmıştır sizlerde facebook ve İnstagram ile paylaşabilirsiniz en guzel sozlerin en güzelleri burada bulunur hemen okumaya paylaşmaya başlayabilirsiniz

Pek güzel sözler gururla sunar herkeze iyi okumalar dileriz. Hakan hasyakan

Kuraklığın oldugu ormanlar var susuzluktan kırılan ormanlar ve birde benim kalbim sensizlikten kuruyan bir gelsen de sana susamış bu kalbime can suyu versen ölüyorum sensizlikten maviş

Kalpte baş gösteren kıtlık ve kuraklık, gaflettir.

İbni Kayyim El Cevziyye

İnsanlar deprem, kuraklık, sel baskını, salgın hastalık… gibi afetlerden ders çıkarmalı, gereken maddi ve manevi tedbirleri almalıdır.

Salgın hastalıkları önlemek için tıbbın gösterdiği tedbirleri almak,

Deprem için uygun zemine sağlam bina yapmak… insana düşen görevler arasındadır.

21.yüzyılın başında ortalama bir insanın McDonald’s menüleriyle tıkınmaktan ölme ihtimali kuraklık,  pekguzelsozler.net Ebola virüsü ya da El-Kaide saldırısında hayatını kaybetme ihtimalinden çok daha yüksek.

Yuval Noah Harari

Ne kadar çok sera gazı, o kadar sıcak hava. Ne kadar çok sıcak hava, o kadar çok kuraklık, kıtlık, orman yangını, sıcak hava dalgası, tropikal hastalık ve düzensiz yağış.

Mikdat Kadıoğlu

Sonra bunun ardından yedi kurak yıl gelecek, saklayacağınız az bir miktar hariç bu yıllar için biriktirdiklerinizi yiyip bitirecek.”(Yusuf Suresi/48)

“Kuraklık zamanında kırık bir testiye su doldurur gibisin. Sen neyin var neyin yoksa veriyorsun, karşılığında bir şey almıyorsun.”

Oscar Wilde

Kuraklık ve sellere neden olan bu doğa talanının aslında kendi belamızı bulmamız olduğunu çocuklar bile anlamadı mı?

İçimizde koca bir kenti öldürecek kuraklık taşıyoruz.

 İzdiham Dergisi

Kıtlık Zamanlarında İnsanları Açlık Değil Alışmış Oldukları Tokluk Öldürür (İbn-i Haldun)

İbadetten dünyevi gayeler istenilmez. Nasıl yağmur namazı ve duası bir ibadettir. Yağmursuzluk ve kuraklık onun vaktidir. O namazda asıl niyet ve gaye, yağmuru getirmek değildir. Böyle olursa, o dua ve namaz halisliğini kaybeder ve kabule layık olmaz.

Murat Sarıcık

Ama işte gözlere bakınca, ne uzaktan ne yakından asla yanılmazsınız! En önemli şey gözlerdir! Tıpkı barometre gibidirler. Kimin ruhunda büyük bir kuraklık var, kim durduk yere böğrüne tekmeyi yapıştırabilir, kim kendi gölgesinden bile korkar , hepsini ele verir.

Mihail Bulgakov

Sesini duysam, susacağım. Yel esiyor ama. Değirmen dönmüyor. Kuraklık bu. Adın ekmeğe dönüşmüyor..”

Turgut Uyar